Styczeń 2014 – wahadłowce, łaziki i domy?

Styczeń 2014 - podsumowanie miesiąca

Oto przegląd najciekawszych moim Waszym zdaniem projektów które pojawiły się w tym miesiącu. Zaczynając od początku, czyli działu statków kosmicznych mogliśmy spotkać prawdziwy wysyp (bo aż trzy) wahadłowców, których głównym założeniem jest możliwość wielokrotnego użytku.

Wahadłowiec X-750C „Orca”

twórca: Kris
Na początku warto wyróżnić wahadłowiec kerbonauty który swoimi konstrukcjami wielokrotnie już zaskakiwał. Jest aktualnie najlepiej odwzorowanym pojazdem tego typu na forum. Warto zauważyć, że posiada ciekawe rozwiązanie problemu z otwieraną ładownią. Bez problemu może wylądować na pasie w KSC dzięki jego świetnym parametrom szybowania, o których przeczytasz tutaj.

Wahadłowiec X-750C Orca

Wahadłowiec Gil Mk4

twórca: Shinzo
Jako kolejnego pod lupę weźmiemy SSTO. Wahadłowiec ten różni się tym że nie wymaga pomocniczej rakiety nośnej i może dolecieć na orbitę bez odrzucania żadnego elementu. Dodatkowo najnowsza wersja jest również pojazdem pionowego startu i lądowania! O Gilu i jego poprzednikach możesz przeczytać tutaj.
Wahadłowiec Gil Mk4

Flota wahadłowców KONDOR

twórca: Kadaf
Tutaj z kolei nie mamy do czynienia z jednym ale z całą flotą pojazdów dostosowanych do różnych zadań. Każdy zbudowany na tej samej bazie, różni się literką… i przeznaczeniem. Ciekawa asymetryczna budowa i dobry dizajn całej maszyny sprawia, że mimo asymetrii prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Pokaźnych rozmiarów nośna pozwala wynieść tak wahadłowiec, że paliwa starcza mu na lot na księżyc i z powrotem. O wszystkich wersjach KONDORA przeczytasz tutaj.

KONDOR tu KONDOR tam...

Skoro już zeszliśmy na ziemię za pomocą promu kosmicznego który nie spłonął w atmosferze przejdźmy do bardziej przyziemnych spraw. Bo po ciężkim dniu operacji orbitalnych trzeba gdzieś odpocząć. Ale gdzie? i tu z pomocą przybywa Kadaf (znowu).

VillaNova

twórca: Kadaf
Podarował nam niebywale dopracowany domek jednorodzinny. W samym środku znajdziemy umeblowane pomieszczenia które stoją na mocnym, stalowym fundamencie. Wyposażony we wszystko co potrzebne aby przeżyć, nawet dzwonek do drzwi. Po więcej kliknij tutaj.

Home sweet home

Skoro już się rozsiedliśmy przed sprzętem grającym firmy Kunitra, włączamy najnowszy film zatytułowany

Jool – Space Adventure

twórca: Skyline
Jak ktoś kiedyś stwierdził „Film wyraża więcej niż tysiąc słów”. Więcej tutaj.

Garbi-1

twórca: Skyline
A tutaj widzimy głównego bohatera wędrówki na księżyc Jool’a. Garbi jest szczegółowo zaprojektowanym i pięknie zrealizowanym łazikiem. Udał się on na Vall w poszukaniu cennego surowca zwanego Kethanem. Więcej informacji tutaj.

Garbi

Kontynuacja za miesiąc..

01
Lut 2014
POSTED BY
POSTED IN Informacje
DISCUSSION 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *