Kerbal Space Program 1.0 jest już dostępne!

Pozdrowienia Kerbonauci!

To specjalna okazja. Po czterech latach prac, Kerbal Space Program 1.0 jest oficjalnie dostępne!

Kerbal Space Program 1.0 jest tym o czym marzyliśmy, gdy 4 lata temu rozpoczęły się prace nad grą: chcieliśmy, aby gra dawała nieograniczoną kontrolę nad eksploracją kosmosu: od projektowania rakiet, do latania nimi w określone miejsca we wszechświecie realnym, jak tylko się da, pozostawiającym jednocześnie możliwość zabawy.

Jednakże, aktualizacja 1.0 nie jest tylko kolejnym numerem wersji. To także największa łatka, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy, i zawiera wiele nowych dodatków, oraz poprawki do już istniejących w grze systemów, które spodobają się zarówno nowym graczom, jak i weteranom. Oto one:

Aerodynamika

Model lotu przeszedł kompletną przemianę, co oznacza, że siła nośna jest teraz liczona poprawnie dla wszystkich części ją generujących. Opór powietrza też przeszedł przemianę i używa prekalkulowanych danych dla każdej części, aby finalnie był wyliczony dla całego pojazdu. Bocznie montowane części korzystają z oporu części do której są przypięte a opór jest symulowany prawidłowo. Zarówno on jak i siła nośna zależą od gęstości powietrza oraz prędkości dźwięku, która zależy od temperatury i ciśnienia. Uważajcie latając samolotem w nowej wersji: przeciążenia to teraz poważna rzeczy i mogą rozerwać wasz pojazd.

Ciepło

Symulacja ciepła została zaimplementowana razem z nową aerodynamiką. Teraz, nie tylko temperatura na zewnątrz, ale i np. działające silniki generują ciepło, które ma wpływ na pozostałe elementy pojazdu. Części będą emitować światło jeśli osiągną odpowiednią temperaturę, którą wygeneruje, np. wystawienie na promienie słoneczne jak i latanie z prędkością naddźwiękową. Temperatura i ciśnienie atmosfery, położenie geograficzne, pozycja Słońca: to wszystko ma teraz wpływ na temperaturę pojazdu. Ciała niebieskie emitują ciepło, które sprawi, że nasze konstrukcje będą cieplejsze, gdy znajdą się w pobliżu. Ostatecznie, osłony termiczne, zostały dodane celem ochrony pojazdu podczas wejścia w atmosferę.

Owiewki

Teraz możesz dodać owiewki do pojazdu! Konstruujesz je korzystając z części-bazy, które pozwoli stworzyć proceduralną owiewkę. Jej kształt zależy tylko od Ciebie.

Kiedy już ją zbudujesz możesz edytować ładunek. Najechanie kursorem na owiewkę zrobi ją pół-przezroczystą i podzieloną na części co da Ci dostęp do tego co pod nią schowałeś. Jeśli chcesz zmodyfikować kształt owiewki, wystarczy, że klikniesz PPM na część-bazę i możesz ponownie dostosować jej wygląd.
Owiewki chronią ukryte części przed ciepłem oraz oporem powietrza, co czyni je idealnym sposobem na osłonę cennego ładunku przed zabójczymi skutkami wystawienia na działanie atmosfery. Podobnie jak ładownie oraz moduły serwisowe, które sprawią, że skrzydła nie będą generowały siły nośnej, a panele słoneczne i anteny nie będą miały możliwości otwarcia się, co oznacza, że budowaniu pojazdu, trzeba poświęcić więcej uwagi.

Wydobywanie surowców

Wydobywanie surowców jest kolejną nowością w Kerbal Space Program: znajdź Rudę, która jest dostępna w całym układzie, jak i również na asteroidach. Aby to osiągnąć, dajemy Ci dostęp do różnorodnych skanerów, które pozwolą poznać mapę; wiertło – dzięki któremu wydobędziesz surowiec; rafinerię, która go przetworzy oraz zbiorniki – w końcu gdzieś musisz to przechować. Aby pomóc Ci w poszukiwaniu Rudy dodaliśmy nowy interface użytkownika oraz sprawiliśmy, że inżynierowie ulepszają działanie wierteł, które dzięki nim pracują wydajniej.

Jak zawsze, wszystkie zmiany znajdziecie w changelogu.

Jest więcej do powiedzenia, ale odkryjcie to wszystko sami! Mamy nadzieję, że Kerbal Space Program się wam spodoba tak jak nam jego tworzenie.

Podziękowania dla Sareth’a za koretkę.

 

WYKOP TEN WPIS W KOSMOS!

Wykop w kosmos

04
maj 2015
POSTED BY
POSTED IN Wydania
DISCUSSION 1 Comment

One Response to : Kerbal Space Program 1.0 jest już dostępne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *