Przegląd modów – Listopad 2015

Przegląd modów w Kerbal Space Program w Listopadzie 2015

Kerbonauci! Po dłuższej przerwie, wracamy z listopadowym przeglądem modów. Zapnijcie pasy bezpieczeństwa i przygotujcie się na duże przeciążenia bowiem nowości jakie przynoszę mogą wami nieźle wstrząsnąć i wystrzelić na orbitę Kerbinu!

 


Pierwszą modyfikacją jaką się zajmiemy jest Outer Planets Mod [LINK]. Mod ten rozszerza krańca układu słonecznego [Kerbol występuje w grze jako Sol] tworząc coś co nawiązuje do prawdziwego Układu Słonecznego. Dodanie zkerbalizowane wersje Saturna, Urana, Neptuna, Plutona oraz kilka księżyców. Na ten moment nie wszystkie z tych planet posiadają własne księżyce ale nawet bez nich stanowią wyzwanie nawet dla największych wyjadaczy Kerbal Space Program! Jeśli szukasz nowych wyzwań a nie masz komputera zdolnego unieść RSS lub też gubisz się w jego zawiłościach ten mod jest właśnie dla ciebie. Nowe okna transferowe, jeszcze większe wyzwania oraz misje trwające nawet dziesięciolecia to coś co czeka na największych śmiałków Kerbinu!

Oto niektóre z misji na Sarnusa [i inne planety dodane w tym modzie] użytkownika Bill2462:

 


 

Następnym modem, który postaram się wam przybliżyć jest Final Frontier – Kerbal Individual Merits [LINK]. Czasami ciężko się zapamiętać osiągnięcia największych śmiałków Kerbinu, czyż nie? Poza tym są oni opisywani jedynie przez trzy cechy: odwaga, głupota i „badass”. Nie mają historii, nie mają osiągnięć jakie wypracowali. Czy pamiętasz kim był twój pierwszy Kerbal w kosmosie? Jeśli nie, ta modyfikacja jest dla ciebie!

Mimo braku ingerencji w mechanikę albo części modyfikacja jest bardzo przydatna, przynajmniej dla mnie więc mogę ją wszystkim polecić. Mamy w nim odznaczenia [ponad 450] za osiągnięcie orbity wokół ciał niebieskich, lądowanie na nich, EVA [bez stałej orbity, ze stałą orbitą oraz na powierzchni], dokowanie na orbicie danego ciała niebieskiego oraz za wiele, wiele innych. Pamiętaj, twoje Kerbale są tego warte 🙂


 

Trzecim modem, który pragnę wam przedstawić trafi szczególnie do osób, które chcą inspirować się radzieckimi i rosyjskimi misjami kosmicznymi. Jest to Tantares – Stockalike Soyuz and Mir [LINK]. Dzięki niemu możemy zrekonstruować misje statków Soyuz, Progress, Salyut, TKS, Cygnus, ATV, MIR, Wostok, N1, Buran, Wenera oraz wiele innych. Posiada także kapsułę Gemini, japońską kapsułę Fuji, silnik niemieckiej rakiety V2. Polecam wszystkim miłośnikom historycznych misji kosmicznych.

 


 

 

Na koniec chciałbym przedstawić prawdziwą perełkę – polski mod Space Launch System Pack [LINK] autorstwa Sobola – jednego z użytkowników naszego forum. Jeśli kiedykolwiek wynosiliście ogromne statki na orbitę i brakowało wam paliwa nie bójcie się! Rakiety złożone z komponentów dostarczanych przez Sobola pozwolą wynieść nawet 130 ton na niską orbitę kerbińską. Naprawdę, polecam. Mod jest wzorowany na prawdziwym SLS zaprojektowanym w 2011 roku przez NASA jako ciężka rakieta nośna przeznaczona do wynoszenia na orbitę pojazdów załogowych jak i bezzałogowych. Podstawowym celem rakiety ma być daleka eksploracja kosmosu, w tym loty na Marsa i na Księżyc.

29
Lis 2015
POSTED BY
POSTED IN Wydania
DISCUSSION 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *