Kwiecień / Maj 2015 – Przegląd projektów

Kerbal Space Program - Przegląd projektów

Kolejne miesiące przynoszą nam kolejne projekty. Zapierające dech w piersi bazy, imponujące stacje kosmiczne. Użytkownicy forum Kerbale.pl pokazują, że stać ich na wiele. Właśnie, przekonajmy się czego dokonali tym razem…

__________________________________________________________

Pierwsza na świecie Baza Modułowa dostarczana SSTO [by Kadaf]

Autor Kadaf

Wątek na forum

(…)Szef Kadaf Industries złapał się za głowę. Kary umowne za niedotrzymanie terminu dostawy mogły zrujnować nawet potentata, tym bardziej, że wszystkie pieniądze firmy ładowane były bez opamiętania w skomplikowane projekty dotyczące eksploracji Eve. – I jak my tą cholerną bazę teraz dostarczymy? – zapytał zebranych w gabinecie szefów wszystkich głównych wydziałów. Grobową ciszę przerwał w końcu dyrektor pionu badawczego sekcji lotniczej i zaproponował – A może by wykorzystać nasze SSTO?
– To niemożliwe – zaoponował szef wydziału budowy baz – Nijak nie zmieścimy tego wszystkiego do jakiegoś tam SSTO, panie kolego, niech pan spojrzy na listę wyposażenia! Zasilanie, śluzy,magazyny, systemy takie, owakie, ciężki łazik eksploracyjny! Obojętnie jak by tego nie skonstruować, waga dobrze przekroczy sto ton! A ile te nasze SSTO wynoszą?
Szef sekcji lotniczej spuścił oczy i mruknął. – Pół tony na orbitę Kerbinu…

Ponownie w gabinecie ucichło. Po chwili Kadaf Kerman zapytał – Chodzi o ten samolot do testów sprzętu prawda? Na monoprop, zgadza się? Czy uważa pan go za projekt rozwojowy?

Oczy Calerego Kermana zabłysnęły – Tak! Możemy zmienić napęd, dodać mu porządne kopnięcie! Masa ładunku skoczy kilkukrotnie, daję głowę! A bazę przecież można wysyłać po kawałku panie Kerman!

Szef Kadaf Industries ujął w dłoń teczkę z kontraktem i spojrzał na szefa budowy baz – Proszę zacząć przygotowywać możliwie lekkie moduły. A pan, panie Calery dostaje zielone światło. Działajcie jakby sam diabeł was gonił panowie! Zebranie uważam za zakończone.(…)

__________________________________________________________

Podwójny przelot

Autor Maciuś

Wątek na forum

(…)Zabawy z RSS/RO ciąg dalszy. (…) Pierwotnie chciałem zrobić potrójny przelot Wenus-Mars-Wenus ale coś gdzieś pomyliłem i w żaden sposób nie spotkałbym się z Wenus po raz drugi. Na szczęście jednak udało mi się wykorzystać grawitację Marsa tak, żeby skierować statek na Ziemię.(…)

________________________________________________________________________________

[Stock] Saturn V

Autor angorek

Wątek na forum

(…)Zmajstrowałem sobie replikę Saturna V w najnowszej wersji 1.0.2. Rakieta jest w zrobiona z części stockowych, jedyne mody których użyłem to TweakScale, Surface Lights, Joint Reinforcement oraz Tarsier (dyski danych).
Lata wyśmienicie, w atmosferze pełna kontrola nie ma mowy o żadnej wywrotce.
1 Człon wynosi ją do około 44km, potem drugi człon robi orbitę 100km, i trzeci wynosi CSM z lądownikiem w kierunku Muna.
Lądownik nie miał być repliką oryginału, i był jedynie luźno nim inspirowany.(…)

________________________________________________________________________________

[ED] – Sekcja lotnicza

Autor Drangir

Wątek na forum

(…)Oto Eye of the Dragon corp. Firma z absurdalną strukturą dowodzenia i  przeszłością opisywalną na wykresie sinusa. Mimo że funkcjonuje od generacji 0.20 wszystkie budynki w głównej siedzibie są nowe. Przez większość czasu słychać eksplozje, przez pozostałą szum płomieni i syreny alarmowe. Pocieszeniem są maszyny. Niektórzy mają odrzutowce, inni śmigłowce czy awionetki.
My mamy… Smoki!

Niezwykle rzadki model odrzutowca VTOL wykorzystywany do celów reprezentacyjnych, ale pełniący także funkcję praktyczną w przypadku niektórych misji ratunkowych.

Mimo swojego fantazyjnego wyglądu maszyna jest bardzo stabilna chociaż niezbyt szybka, dlatego jest używany raczej w przypadku odbioru bezpiecznych astronautów z miejsc lądowania w trudnych warunkach (przy silnym wietrze silniki odrzutowe radzą sobie lepiej niż lżejsze helikoptery) niż misjach ewakuacyjnych z odległych miejsc katastrofy gdy liczy się czas. (…)

________________________________________________________________________________

Katharsis Space Station

Autor Sobol

Wątek na forum

(…)Stacja po ostatnim dokowaniu miała 328 części. Miała gdyż po próbie ponownego uruchomienia KSP wszystko się wysypało. Co prawda udało mi się uruchomić ponownie lecz save się zbugował i na orbicie pozostały połączone moduły UNITY i ZENITH 1 także KSP wie kiedy może się wysypać. Dzięki wszystkim za uwagę mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się ucieszyć wasze oko widokiem ISS. (…)

________________________________________________________________________________

[Opowiadania] Rutynowy lot

Autor Padalec

Wątek na forum

(…)–  Lot rozpoznawczy. Uaktualnić dane o ukształtowaniu powierzchni w sektorze V432. Rakieta Kneff IV. Pilot – on. Jak zwykle – on. Gdy jego rówieśnicy z kursu wylatywali kolejne, dobrze wyglądające w papierach godziny podczas dokowań do stacji kosmicznych, on walił kolejną stówę udanych orbit dookoła Muna. Dokładnie czuł jego obecność chociaż go nie widział. Nie widział, i nie chciał widzieć. Nienawidził już jego szarej, martwej powierzchni obsianej kraterami tak gęsto, że nie wiadomo było czy gdzieś widać jego prawdziwą powierzchnię, czy to wszystko to tylko lej na leju. Trzymał rakietę tak długo odwróconą jedynym oknem w stronę głębokiego kosmosu jak tylko się dało. Podczas składania raportów nic go tak nie bawiło jak meldowanie wysokości względem „poziomu morza”. Jakiego morza? Na Munie nigdy nie było wody, a skoro nie wiadomo nawet czy gdzieś jest  zachowany kawałek gruntu, to jak mówić o morzu? (…)

________________________________________________________________________________

[FILM] Kerbal Space Program – Behind the horizon

Autor 

Wątek na forum

(…)Tym razem za cel KSC wzięło Minmus, na który zostaje wysłana misja załogowa, składająca się jedynie z Jeb’a.

Aby móc powiedzieć o dobrze wykonanej misji, musi nastąpić pierwsze lądowanie kerbala na tym oddalonym księżycu Kerbinu, jak i pilot musi bezpiecznie wrócić do domu.

Czy rzeczywiście tak się stanie? (…)

________________________________________________________________________________

Laboratorium obserwacyjne Green Planet

Autor Robson

Wątek na forum

(…)-Panie dyrektorze Kerman!
 Dyrektorze Kerman, dzwonili właśnie z zarządu z bardzo niepokojącymi wieściami.

Powiedział asystent Kerman do dyrektora Kermana.

-Cóż to za niepokojące wieści panie Kerman?
-Ano poinformowano nas, że jak w tym roku znowu nie wyślemy żadnej misji w kosmos,
 to zamkną nam dział badawczy. A myślę, że profesorowi Kermanowi się to nie spodoba?
 A wie pan jaki on ma wpływ na załogę, szczególnie kapitana Kermana,
 od kiedy go awansowano za osobistym wstawiennictwem profesora Kermana u prezesa Kermana.

-Hmm. W takim razie proszę zawołać szefa działu planowania, inżyniera Kermana
 i niech pani Kerman weźmie maszynę do pisania i zrobi dużo kawy.

Poranek, kawa, niepokojące wieści. Coś wam to przypomina?
Tak, to są właśnie typowe warunki powstawania nietypowych misji.
Nie ma się więc co dziwić, że właśnie w ten sposób narodziła się misja, której miało nie być. A przynajmniej w tym roku. (…)

 

___

Podziękowania dla użytkownika Haker53535 za przygotowania loga dla tego, oraz przyszłych przeglądów.

 

WYKOP TEN WPIS W KOSMOS!

Wykop w kosmos

04
Cze 2015
POSTED BY
POSTED IN Informacje
DISCUSSION 1 Comment

One Response to : Kwiecień / Maj 2015 – Przegląd projektów

  1. marcel pisze:

    jak pobrac kaerbele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *