Czerwiec / Lipiec 2015 – Przegląd projektów
Wakacje w pełni. Ale wolne od szkoły nie oznacza wolnego od tworzenia konstrukcji w Kerbal Space Program. Po raz kolejny przekonajmy się co stworzyli użytkownicy naszego forum.
________________________________________________________________________________
Konglomerat Kosmiczny – czyli przygoda w Kerbal Space Program
Autor Prezesi spółek kosmicznych działających na forum


________________________________________________________________________________
Space Launch System na RSS+RO (Altair i Orion)
Autor Sobol
(…)Witamy państwa serdecznie z Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie. Dziś po raz pierwszy od lotu Apollo XVII człowiek uda się daleko poza niską orbitę Ziemi. To właśnie dziś trzech śmiałków, najlepszych z pośród wybranych uda się w podróż, która ma przywrócić ludzkości wiarę w jej możliwości, wiarę w sukces i osiąganie na pozór nierealnych celów. Od dziś specjalnie dla państwa będziemy relacjonować non stop, na żywo (oczywiście z koniecznym opóźnieniem). Pokażemy państwu przebieg misji na Księżyc Altair+Orion. Za chwilę przybliżymy państwu dotychczasowy przebieg misji bo jak wiemy rozpoczęła się ona 3 dni temu wysłaniem na orbitę Lądownika Altair.(…)
________________________________________________________________________________
Venera 9 – RSS & RO Cinematic
Autor winged
(…)Wenera 9 – radziecka sonda przeznaczona do badań Wenus. Pierwszy w historii orbiter planety Wenus jak również pierwszy lądownik, który przesłał (czarno-białe) zdjęcia z powierzchni planety. Dzięki kolejnym lądownikom (Venera 13 szczególnie) mogliśmy już obejrzeć zdjęcia w kolorze.Rakieta pochodzi z moda OLDD, Blok D od RaiderNick zaś sondę wykonałem samemu używając Procedural Parts a także tworząc tekstury CCCP dla osłony termicznej lądownika. Lądownik z moda Tantares, zaś Launch Pad dla Protona wykonałem samemu poprzez zmianę koloru części ( w Paint.NET) dla stockowych elementów strukturalnych. Launch Pad wykonany jest w skali 1:1 co oznacza, że jupitery mają po 70m wysokości podczas gdy te biało-czerwone piorunochrony (jak mniemam) sięgają 120m. Niestety moje są trochę cieńsze od prawdziwych ale to głównie ze względu na limity części. Z tego samego powodu moje jupitery mają tylko po 16 reflektorów a prawdziwe po 24. Przy idealnej replice miałbym 700-800 części na launchpadzie a tak tylko 450-500 (razem z rakietą).(…)
WYKOP TEN WPIS W KOSMOS!