Czerwiec / Lipiec 2015 – Przegląd projektów

Czerwiec / Lipiec 2015 - Przegląd projektów

Wakacje w pełni. Ale wolne od szkoły nie oznacza wolnego od tworzenia konstrukcji w Kerbal Space Program. Po raz kolejny przekonajmy się co stworzyli użytkownicy naszego forum.

________________________________________________________________________________

Konglomerat Kosmiczny – czyli przygoda w Kerbal Space Program

Autor Prezesi spółek kosmicznych działających na forum

Wątek na forum

(…)                                                                             Kerbin Global News
Szok i niedowierzanie! Siedziba Konglomeratu Kosmicznego [Kerbal Space Center] została zaatakowana przez nieznanych sprawców. W przeciwieństwie do ataków przedwojennych przeciwnicy dysponowali zaawansowaną technologią przez co sparaliżowali cały ruch w KSC. Zginął jeden Kerbal a dziesięciu zostało rannych. Uszkodzonych zostało także kilka samolotów atmosferycznych znajdujących się w hangarze oraz rakiety: Kerbal 2 i Kerbal X. Policji nie udało się schwytać sprawców, pojawiają się plotki, że mogła współpracować z zamachowcami. Hermann Kerman, przywódca Związku Zawodowego Kerbonautów jest to wielki cios wobec wszystkich pracujących tam Kerbali i przestępców trzeba jak najszybciej wyłapać. Chodzą słuchy, że Wernher von Kerman zwołał posiedzenie zarządu Kerbal Space Program w celu rozstrzygnięcia tej kwestii.(…)
Atak na spółkę kosmiczną rozpoczął lawiną wydarzeń, którą nie szybko się nie zatrzyma…
________________________________________________________________________________
New Horizons – RSS & RO Cinematic
Autor winged
(…)Jeśli widzieliście może rekonstrukcję misji w wykonaniu Scotta Manleya, mogę was zapewnić, że moja wersja jest znacznie bardziej dokładna. Rakieta Scotta była co najwyżej podobna do Atlas V, człon Centaur używał dwóch silników zamiast jednego, trajektoria była źle odwzorowana (zbyt niskie delta V, za duże zbliżenie do Jowisza, zbyt długi czas lotu) a na dodatek Pluton na jego filmie jest niezbyt czerwonawy :)Ja przygotowałem swoja własną wersję Plutona, która znacznie lepiej oddaje jego wygląd. Było to jednak dobre 2 tygodnie temu więc nie oczekujcie cudów.  Sonda wystartowała na najmocniejszej, dostępnej wersji rakiety Atlas V (551). Pierwsze 5 oznacza średnice owiewki (5,4 m), drugie 5 to liczba pomocniczych SRB w pierwszej fazie a cyfra 1 na końcu to liczba silników RL-10 w członie Centaur. Rakieta jak również człon transferowy zostały wykonane przeze mnie używając Procedural Parts.(…)

________________________________________________________________________________

Space Launch System na RSS+RO (Altair i Orion)

Autor Sobol

Wątek na forum

(…)Witamy państwa serdecznie z Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie. Dziś po raz pierwszy od lotu Apollo XVII człowiek uda się daleko poza niską orbitę Ziemi. To właśnie dziś trzech śmiałków, najlepszych z pośród wybranych uda się w podróż, która ma przywrócić ludzkości wiarę w jej możliwości, wiarę w sukces i osiąganie na pozór nierealnych celów. Od dziś specjalnie dla państwa będziemy relacjonować non stop, na żywo (oczywiście z koniecznym opóźnieniem). Pokażemy państwu przebieg misji na Księżyc Altair+Orion. Za chwilę przybliżymy państwu dotychczasowy przebieg misji bo jak wiemy rozpoczęła się ona 3 dni temu wysłaniem na orbitę Lądownika Altair.(…)

________________________________________________________________________________

Venera 9 – RSS & RO Cinematic

Autor winged

Wątek na forum

(…)Wenera 9 – radziecka sonda przeznaczona do badań Wenus. Pierwszy w historii orbiter planety Wenus jak również pierwszy lądownik, który przesłał (czarno-białe) zdjęcia z powierzchni planety. Dzięki kolejnym lądownikom (Venera 13 szczególnie) mogliśmy już obejrzeć zdjęcia w kolorze.Rakieta pochodzi z moda OLDD, Blok D od RaiderNick zaś sondę wykonałem samemu używając Procedural Parts a także tworząc tekstury CCCP dla osłony termicznej lądownika. Lądownik z moda Tantares, zaś Launch Pad dla Protona wykonałem samemu poprzez zmianę koloru części ( w Paint.NET) dla stockowych elementów strukturalnych. Launch Pad wykonany jest w skali 1:1 co oznacza, że jupitery mają po 70m wysokości podczas gdy te biało-czerwone piorunochrony (jak mniemam) sięgają 120m. Niestety moje są trochę cieńsze od prawdziwych ale to głównie ze względu na limity części. Z tego samego powodu moje jupitery mają tylko po 16 reflektorów a prawdziwe po 24. Przy idealnej replice miałbym 700-800 części na launchpadzie a tak tylko 450-500 (razem z rakietą).(…)

 

WYKOP TEN WPIS W KOSMOS!

Wykop w kosmos

31
lip 2015
POSTED BY
POSTED IN Informacje
DISCUSSION 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *